ÇİFTLİĞİMİZAlyattes organik çiftliği, etrafı tellerle çevrili 335 dekarlık bir alana sahiptir. Arazimizi, 2000 yılında satın aldık ve zeytin ziraatine hazırladık. İlk fidanlarımızı Ocak 2001’de diktik. Şu anda yaşları 9 ile 14 arasında değişen toplam 9,000 zeytin ağacımız bulunmaktadır. Çiftliğimizde damlama sistemi ile yıllık yağış durumuna göre her zeytin çeşidine, doğal gereksinimi kadar su vermekteyiz.

Türüne göre ağaçlarımız

Trilye: 7000
Ayvalık: 150
Domat: 1400
Tekir: 100
Memecik: 100
Kolleksiyon ağaçları: 250 (Değişik yerli ve yabancı çeşitler.)

 

ZEYTİNLERİMİZ

Alyattes organik tarım çiftliğinde ülkemizin en lezzetli sofralık siyah ve yeşil zeytinleri en ideal koşullarda ORGANİK olarak üretilmektedir. Domat ve Tekir gibi kendi yöremizin sofralık zeytinlerinin yanı sıra, kuzeyimizdeki Ayvalık (Edremit) ve Gemlik (Trilye) ile güneyimizdeki Memecik çeşidi için de ideal bir mini klima oluşturan yöremizde bu çeşitleri, kalite göstergeleri olan, ince zarlı, bol etli ve küçük çekirdekli olarak üretmekteyiz.

Yeşil zeytinlerimizi kırma olarak tuzsuz suda tatlandırarak ve tatlandırdıktan sonra %4 lük tuzlu su eriyiğinde koruyarak üretmekteyiz.

Siyah sofralık zeytin olarak sadece Trilye (Gemlik) çeşidini salamura yöntemi ile üretmekteyiz. Siyah zeytinlerimiz yağlı sele olarak değişik ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır.

ZEYTİNYAĞIMIZ

Alyattes organik çiftliğinin zeytinyağları büyük bir titizlikle üretilen sofralık zeytinlerimizin ekim ayı içerisinde erken hasadıyla SOĞUK sıkım yöntemi ile elde edilmektedir.

Türkiye tarihinin en düşük asitli zeytinyağını Biz ürettik. % 0,08 asit… Oleik asit cinsinden 0,1 asidin altı…

Labaratuvar raporunu görmek için tıklayın…

Zeytinyağlarımız zeytuni yeşil renkte olup, berrak , yoğun meyve ve kekik aromalı, düşük asit ve peroksit seviyesi ile ödüllerimizin de belgelediği gibi gerçekten üstün kalitedir.
Değişik türden zeytinlerden üretilen zeytinyağlarını kesinlikle bir diğeri ile karıştırmıyoruz. Yani hepsi tek çiftlik tek ürün anlayışı ile üretiliyor. Tabir-i caiz ise “single malt whiskey” gibi.

Şişelediğimiz zeytinyağlarımız maksimum 0.4 asit değerindedir.

Düşük Asit Neden iyi: Düşük asitli zeytin yağlar yüksek antioksidanlar içerir ve sadece kaliteli bakım ve iyi çiftçilik ile elde edilebilir. Ayrıca yiyeceklerinize ekstra yumuşak bir tad verir.