ORGANİK1970’li yıllara kadar tarımsal üretimimizin hemen hemen tamamı organik iken, son 45 yılda kolay ama pahalı ve zararlı verimlilik artışı uğruna, kimyasal ilaçlar ve gübrelerle vatanımızın toprakları ve üzerinde yaşayan bizler hızla zehire boğulduk.

Avrupa Birliği, büyük desteklemelerle kendi topraklarında organik tarımı teşvik ediyor. Bizimki ise tam bir idealizm. 2000 yılından beri Türkiye’de öncüsü olduğumuz organik tarım akımı ile amacımız çevreye örnek olmak ve duyarlı tüketiciler yaratmak.

Tüm organik zirai faaliyetlerimiz İtalyan ICEA organik sertifika firması ve Manisa İl Tarım ve Salihli İlçe Tarım örgütleri tarafından denetlenmektedir.

KURUCUMUZ

M. REŞAT AKKAN

Kurucumuz Salihli doğumlu olup, çocukluğu ve lise yılları zeytin bahçeleri içerisinde geçmiştir. 1960larda 17.000 nüfüsu olan Salihli, 21. Yüzyılda 160.000 nüfuslu bir kente dönüşürken yaşanan zeytin katliamlarına üzülerek tanıklık etmiştir.

Yardımcı Doçent ünvanına sahip olup; Ege, ODTÜ ve SUNY Buffalo’da öğretim üyeliklerinden sonra yirmi yıl kadar özel sektörde çalışmış, Efes Pilsen, Turyağ, ITT Bilka, RJR ve Sara Lee şirketlerinde üst düzey yönetim görevlerinde bulunmuştur.